Hazardní hry budou nově označeny věkovou hranicí

Categories: Aplikace.

Zář 20, 2019 // By:Redakce // No Comment

Kdo by si nekrátil čekání na vlak, autobus nebo čekání v čekárně u doktora nějakou hrou na mobilu. I když si na nich můžeme vypěstovat závislost, většina lidí to bere jako oddechovou činnost, která krátí čas. K nejoblíbenějším hrám patří ty méně náročné na přemýšlení, vedou také takzvané skákačky nebo strategické hry. Stále více se však v telefonech objevují hry, které jsou simulací hazardních her. A právě ty společnost Apple označila věkovou hranicí. Přístupné budou jen těm, kterým je sedmnáct a více let.  

Vývojáři simulací hazardních her nedávno obdrželi e-mail od společnosti Apple, v němž se oznamuje, že veškeré hry, které jsou simulací hazardních her, musí být věkově omezeny, a to ve všech zemích a také ve všech regionech. Jak jsme zmínili, věková hranice je stanovena na sedmnáct plus.  

Vývojáři za to zamíří do další země 

Nemyslete si, že vývojářům je nyní ukřivděno, kdepak. Společnost Apple jejich hrám, které splňují požadovaná kritéria, otevřela další trh, a to Jižní Koreu. Zde mohou zmíněné hry hrát lidé ve věku devatenáct a více let.  

V Korejské republice byly dlouho určité hry zakázány, nyní se společnost Apple dohodla s vládou Korejské republiky na zpřístupnění některých her. Jak jsme však zmínili, musí splňovat jistá kritéria. Pokud dojde ke splnění minimálně jednoho z požadovaných kritérií, bude aplikace nabídnuta v App Storu v Korejské republice. Jak také bylo zmíněno, jen osobám starších devatenácti let.  

Potřebné bylo číslo klasifikace 

Pokud vývojáři chtěli svou aplikaci umístit do App Storu v Korejské republice, potřebovali takzvané klasifikační číslo, které poté po přihlášení do App Storu Connect zadali v sekci “Informace o aplikaci”, kde nově vznikla podsekce “Dostupnost v Korejské republice”. Poté se jen odeslala aplikace ke kontrole a musela splňovat jedno z požadovaných kritérií.  

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce