iPad bude disponovat OLED displejem

Categories: Ipad // Tags: .

Dub 17, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Prodeje iPadů už nějakou dobu klesají a to proto, že tento legendární tablet už dlouhou dobu nenabízí uživatelům celkem nic nového. A to si Apple moc dobře uvědomuje. Hodně lidí si stěžuje na to, že iPad je pouze zvětšený iPhone.

Apple se tedy rozhodl, že do dvou roku iPady opět více přiblíží lidem a že z nich udělají zase to, co byly. Už současný iPad Air 2 přišel s tím, co si hodně lidí přálo. Touch ID a supervýkonný procesor Apple A8X a také s 2GB operační paměti RAM. To by také mohlo naznačovat, že Apple v blízké době příjde s plnohodnotným multitaskingem v iOS, jako mají už dnes konkurenční značky.

A co by ještě Apple mohl udělat, aby se iPad stal opět žádaným?

Apple se chystá vyměnit technologii displejů. V současných iPadech najdete LCD displeje. Ty jsou sice úžasné a obraz mají krásny, ale na Applovské poměry dost tlusté a nemají dokonalé barvy, jako by si Apple představoval. A proto se vedení společnosti Apple rozhodlo, že do roku 2017 vymění displeje v iPadech za OLED displeje, které jsou o něco tenší, než současné LCD displeje a také mají lepší barvy a supertmavou černou, kdy dokáže displej úplně vypnout body, které černou zobrazují.

Nový OLED displej by se také mohl projevit na výdrži baterie, který by mohla být mnohokrát vyšší, což by se hodilo, neboť Jony Ive rád věci ztenčuje a tak v roce 2017 budou iPady určitě ještě tenčí, než nyní. Jestli jsou tyto informace pravdivé se dozvíme již brzy.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova