Jak Ipad ovlivňuje vývoj vašeho dítěte? Fakta, která vás možná překvapí…

Categories: Ipad.

Lis 12, 2017 // By:Redakce // No Comment

Pokrok v oblasti informačních technologií s sebou na trh přinesl spoustu nových produktů. Ty se brzy staly velice dostupnými a žádanými, mimo jiné také pro jejich jednoduchost. Dnes jsou tak jednoduché, že jejich ovládání zvládne většina malých dětí. A zde je právě problém. Doba chytrých telefonů a iPadů rozdělila rodiče na dva tábory.

Odpůrci digitální generace

První skupina horlivě zastává názor, že iPad dětem do ruky nepatří a to alespoň do věku devíti let. Jako argumenty jim slouží fakta, že dnes je spoustu dětí nízkého věku zbytečně upoutáno na technickou vymoženost, která jim zprostředkovává celodenní zábavu. Proč by tedy dítě mělo chodit ven? Smutným faktem je, že takové dítě vskutku chuť chodit ven nemá. Mnohdy si vystačí právě s digitální hračkou a ztrácí zájem o kamarády nebo nemá potřebu si jakékoliv hledat. Pokud si od mala hraje pouze s iPadem , může se pak stát, že nebude zvládat běžnou hru s kamarády bez technických vymožeností.  Tudíž se mu budou také obtížněji hledat přátelé, protože bude pro ostatní představovat nudného spolužáka, který si s nimi neumí a nebude hrát.  Nehledě na to, že spousta dětí má pak se samotnou komunikací problémy, když ji nepozorovalo od rodičů nebo ji nezkoušelo spolu s nimi. Situace může zajít tak daleko, že dítě bude schopno používat pouze výrazy a slova, které slyšelo ve virtuální hře.

Příznivci jablíček

Druhá skupina rodičů zase vidí  používání iPodu za účelem zabavení dítěte jako velkou pomoc. V naší společnosti tak můžete potkat také tříleté děti, které již ovládají svůj iPad jako profesionální technici či vývojáři. Pravdou je, že iPod může mít na děti také pozitivní vliv. Dnes již existuje spousta her, které pomáhají rozvíjet slovní zásobu, porozumění a touhu po poznání skutečného světa.

Jak tedy postupovat správně? Dopřejte dítěti tablet a časově ho limitujte již od nižšího věku. Dále jej můžete dát jako příležitostnou odměnou. V takovém případě bude iPad motivací a zaslouženou odměnou, ne samozřejmostí

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce