iPhone 6 v grafickém testu porazil Galaxy S6 na plné čáře

Categories: Apple srovnání // Tags: .

Dub 2, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Nová vlajková loď Samsungu – Galaxy S6, která přinesla řadu nových věcí, počínající novým designem a spoustou zkopírovaných věcí z iPhonu (viz. náš článek – Co všechno Samsung zkopíroval od Applu na Galaxy S6?).

Nedávno jsme Vás informovali o testu rychlosti těchto dvou zařízení, kde byl Samsung téměř o 8 sekund rychlejší (nepočítající odhylky, které mohly být velké). Není pochyb, že Samsung modely Galaxy S6 a galaxy S6 Edge představil jedny z nejlepších telefonů, které kdy vydal. Ale dokáže se vyrovnat iPhonu?

Výsledky testu

Odpovědí je ne. A jedním z důvodů je i tento grafický test. I přes to, že Samsung prezentuje komponenty použité v telefonu tak, že jsou výkonnější, není tomu tak. Tady totiž platí, že větší čísla neznamenají větší výkon. Samsung Galaxy S6 má 5,1 palcový displej s rozlišením Quad HD, což představuje 2560×1440 pixelů. To je sice úžasné číslo na tak malý displej, nicméně to Samsung možná už přehnal a díky tomu je méně výkonný než iPhone 5S. Server Apple Insider se zaměřil na několik testů Samsungu Galaxy S6.

Porovnával právě s iPhony, které mají narozdíl od Samsungu Galaxy S6 pouze 2 jádrový procesor (Samsung Galaxy S6 má 8 jádrový), 1GB RAM (S6 3GB RAM). iPhone bývá často kritizován za své zastaralé komponenty, nicméně kdo tomu trochu rozumí, tak ví, že iPhone dokáže pracovat s mnohem méně výkonnými komponenty, než ostatní výrobci. A jaký je výsledek? Apple iPhone 6, který pracuje s rozlišením 1334×750 a iPhone 6 Plus, který pracuje s rozlišením 1920×1080 porážejí nový Samsung Galaxy S6 na plné čáře.

iphone vs samsung
iphone vs samsung

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova