Kolik dnů bychom museli pracovat, abychom si vydělali na iPhone Xs?

Categories: Zajímavosti.

Říj 12, 2018 // By:Redakce // No Comment

Pokud se zajímáte o společnost Apple, určitě vám neuniklo letošní představení nových produktů. Mezi novinkami, které Apple letos na podzim ukázal veřejnosti, najdeme také velice výkonný mobilní telefon nazvaný iPhone Xs, který se však hned po zveřejnění a ukázání světu stal nejdražším jablečným smartphonem v celé historii. Pokud bychom po tomto multifunkčním telefonu zatoužili, jak dlouho bychom museli pracovat?

Hned po ukázce nových produktů společnosti Apple se lidé začali zajímat o to, jak dlouho by na nové produkty museli vydělávat. Dokonce se spustila celá řada statistik a analytik, které se rozhodly prozkoumat, jak na tom jsou lidé v různých zemích světa. Srovnaly se průměrně mzdy v jednotlivých státech a tady jsou výsledky.

Ani Američané si na novinku nesáhnou lehce

I když je pro Apple stále prioritní americký trh, mnozí odborníci se domnívali, že právě pro Američany bude nejsnazší nový telefon získat. Jenže odborníci se spletli. Ukázalo se totiž, že nejrychleji si na novou novinku společnosti Apple sáhnou lidé, kteří pochází z vyspělých evropských zemí nebo případně ze Spojených arabských emirátů.

Pokud bychom měli být konkrétnější, například průměrný Švýcar si na novinku od společnosti Apple, která se označuje za nejdražší mobilní telefon v celé historii, vydělal za pět dní. Obyvatelé Lucemburska za necelých sedm ní. Ve Spojených arabských emirátech si lidé na nový telefon vydělají za sedm a půl dne, zatímco ve Spojených státech amerických za zhruba osm a půl dne.

Jak jsou na tom Češi

Světové výsledky jsou sice zajímavé, ale pro nás je klíčové to, za jak dlouho by si na nový iPhone Xs vydělal Čech. Pokud bychom počítali s průměrnou hrubou mzdou 31 tisíc korun a nový iPhone stojí necelých třicet tisíc korun, Češi by museli pracovat zhruba šestadvacet dní, aby si ušetřili na nový telefon společnosti Apple.

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce