Los Angelské školy můžou Apple soudit kvůli neúspěšnému projektu s iPady

Categories: Apple chyby // Tags: .

Dub 17, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Školská unie v Los Angeles se už dříve pustila do projektu, který měl rozšířit nasazení iPadu při výuce ve školách. Právě toto, co zní tak zajímavě a chytlavě nakonec selhalo a Applu zbyly oči pro pláč.

Některé ze zakoupených iPadů se totiž ztratily, v jiných zase žáci dokázali obejít nastavení omezení školy. Neúspěšný projekt se ale LA Unified School District rozhodl zrušit a plánuje, že bude po Applu požadovat peníze za iPady zpět. V tomto případě se jedná o částku převyšující několik milionů dolarů. Celý případ by se však mohl vyvinout velmi zajímavě a Apple skončit u soudu.

Problémy byly už od začátku

Projekt měl totiž problémy už od samého začátku, kdy žáci dokázali obejít nastavení omezení školy a zanedlouho na to se školní unie v LA zmínila, že si spletla částku, která je nutná na tento projekt vložit.

Ve výsledku tak školy tento projekt na rok pozastavily a o rok později se rozhodly od iPadů upustit a přejít na Chromebooky od Googlu, na kterých kromě dokumentů a prohlížení webu nic jiného dělat nejde, takže nehrozilo, že by mohli žáci cokoliv obejít. Nakonec se do případu zapojila i FBI, neboť došlo k podezření o korupci, což se ve výsledku opravdu potvrdilo. Neboť jistý člen představenstva, který projekt protlačil byl napojený na osoby ve společnosti Apple. Mezi nimi došlo ke smlouvě, kdy Apple prodával iPady se softwarem společnosti Pearson, který sloužil na vyučování Angličtiny a Matematiky. V tomto případě byly iPady prodávány o 200 $ dráže, než je normální cena iPadů.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova