Microsoft Edge, nový Internet Explorer

Categories: Zajímavosti.

Kvě 1, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Už při představení nového Windows 10 od Microsoftu svět upoutal hlavně nový prohlížeč – Spartan. Tento prohlížeč by měl ve Windows 10 definitivně nahradit Internet Explorer. Bylo jasné, že Spartan je pouze krycí jméno.

Proto jsme čekali, jaký název skutečně přinese nový prohlížeč. A zde to je. I přes to, že Internet Explorer byl v poslední době už dobře odladěný prohlížeč a mohl se porovnávat s ostatními prohlížeči, mnoho lidí jej mělo stále v paměti jako otřesný prohlížeč z dob starších Windowsů. Proto je přejmenování prohlížeče opravdu zajímavým krokem, který by mohl pomoct Microsoftu rozšířit svůj prohlížeč.

Lidé z Microsoftu však asi moc dlouho nad oficiálním názvem nepřemýšleli. Dalo by se říct, že se dokonce nechali inspirovat Samsungem. Spartan se totiž na trh dostane s názvem Microsoft Edge. Tento název byl oficiálně potvrzený na konferenci Built 2015, kde Microsoft mimo jiného mluvil i o univerzálním obchodě pro iOS a Android, či službe Continuum. Mezi hlavní novinky nového prohlážeče patří hlavně odlehčené prostředí, které může mnohým připomínat například Google Chrome.

Prohlížeč bude také daleko lépe optimalizovaný, než dřívější Internet Explorer. Tak by se mohl nový Microsoft Edge stát plnohodnotným rivalem pro Firefox, Chrome a Safari. Otázka však je, jestli dnes už není příliš pozdě představovat nový prohlížeč a jestli lidé budou ochotni přestoupit na úplně nový prohlížeč.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova