Neuvěříte, jak neskutečně levné jsou komponenty Apple Watch Sport

Categories: Apple Watch // Tags: .

Kvě 1, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Společnost IHS iSuppli dnes zveřejnila jednu z nejočekávanějších zpráv, zprávu o cenách použitých komponentů u Apple Watch Sport. Není žádným tajemstvím, že si Apple na své produkty dává marži.

Díky té jsou zařízení často pokládány za předražené. Je však potřeba brát v úvahu i další aspekty, například dlouholetý vývoj, tentokrát započatý už v roce 2011, vykonanou práci, licencování technologií a jejich vymyšlení, logistiku a mnoho dalších aspektů. Ve výsledku je tak skutečná výrobní cena produktu zřetelně vyšší, než ta, na kterou se můžete podívat níže. Ta totiž zahrnuje pouze cenu jednotlivých komponentů a víceméně prezentuje, za jakou cenu byste mohli mít dokonalý klon Apple Watch.

Společnost se zaměřila na nejlevnější model, 38mm Apple Watch Sport, který se v USA prodává za 350$, případně v Evropě za 400€. Podle IHS však Apple nakoupí všechny potřebné komponenty od dodavatelů za celkem 81,20 dolaru, díky čemu jsou levnější, než akcie společnosti. Nejdražším komponentem je 1.34″ OLED displej se všemi potřebnými u komponenty zahrnující i Force Touch Ion-X sklíčko. Tato část stojí 20,50 dolaru, na ním následuje procesor Apple S1 s cenou 10,20 dolarů. Za procesorem následují flash paměti s cenou dohromady 7,20 dolaru.

Nakonec společnost IHS odhaduje, že práce stojí 2,50 dolaru. IHS zatím nezveřejnila žádné informace ohledně cen komponentů nerezových Apple Watch a ani ohledně safírového sklíčka. IHS nezveřejnila ani žádné informace ohledně cen Apple Watch Edition z 18ti karátového zlata. Cena komponentů tedy tvoří jen 24% prodejní ceny hodinek, což ukazuje, že z tohoto hlediska jsou Apple Watch v současnosti tím nejziskovějším produktem Applu. Ceny součástek se totiž v případě jiných produktů pohybují od 29 do 98 %.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova