Nový MacBook je terčem posměšků ostatních výrobců!

Categories: Macbook // Tags: .

Bře 19, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Jak už to bývá zvykem, při představení nových produktů Applu, ostatní výrobci začnou rychlostí blesku produkovat srovnávání s nově představeným produktem od Applu a pochopitelně vyzdvihovat své zařízení. Tak tomu je i nyní.

Výrobci vždycky zmíní jenom to, v čem má jejich produkt navíc, většinou to je hlavně tloušťka a v mnoha případech také cena. Na sociální síti Twitter se objevilo hned několik takových narážek na nový MacBook od různých značek. Mezi nimi je třeba Asus, Dell, nebo Lenovo.

Asus

Prvním výrobcem je ASUS, který vyzdvihuje svůj ultrabook Asus ZenBook UX 305, který je ještě tenší, než nový MacBook a k tomu za poloviční cenu. Asus ZenBoox UX 305 také nemá větráček, avšak v recenzích se často dočtete, že se často přehřívá a to někdy opravdu hodně. Asus také slibuje 10ti hodinový provoz na baterii. Na tuto hodnotu se však nemáte šanci dostat ani s 50% jasem, bez používání Wifi. Dostanete se max. na 8,5 hodiny. Nový MacBook také slibuje 10ti hodinovou výdrž. Zde to však platí a to bez kompromisů.

Dále Asus také vyzdvihuje své hodinky Asus ZenWatch, které se prodávaji za necelých 200 $, což je skoro o ppolovinu méně, než je cena Apple Watch v nejnižší konfiguraci. Díky tomuto příspěvku víme, že Asus vůbec nějaké chytré hodinky vyrábí…

Dell

Dell se pro změnu pochlubil svým Dell XPS 13, jehož displej má 5,7 milionů pixelů, což je o 2 miliony více, než má nový MacBook. Dell XPS 13 má sice pěkný vzhled (i když novému MacBooku se nemůže rovnat). Ale tloušťkou, ani váhou a dokonce ani výdrží na baterii se nemůže novému MacBooku rovnat. Přitom se prodává za téměř stejnou cenu.

Lenovo

Nakonec tu máme čínské Lenovo, které se pochlubilo svým Yoga 3, který je o „celých“ 0,3 mm tenčí, než MacBook. Yoga 3 nabízí dokonce 2 USB 3.0 porty a má dokonce i větší rozlišení displeje a teď pozor: který je dokonce dotykový. A v neposlední řadě je „obrovská výhoda“ možnost 3 použití ultrabooku (různé možnosti postavení).

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova