Stop pomalému MacBooku! Tipy, jak ho konečně zrychlit

Categories: Macbook.

Bře 15, 2021 // By:Redakce // No Comment

I když k hlavním vlastnostem MacBooků patří plynulost operačního systému, stejně jako jiné počítače se jejich výkon může zpomalit. Obvykle za tím stojí sám uživatel, který ho zkrátka nešetří. Jak mu opětovaně navrátit jeho oslavovanou rychlost? 

Nejdříve si vyčistěte plochu 

Způsobů je naštěstí rovnou několik! Pokud se i váš Mac zadrhává, což je neodvratitelný osud každého podobného zařízení (s postupem let a přibývajícími položkami a soubory v systému se výkon logicky zpomaluje), začněte s čištěním plochy. Mnoho uživatelů má svou plochu doslova zahlcenou různými soubory, z nichž řadu pravděpodobně nikdy neotevřou nebo s nimi nikdy nebudou manipulovat. Projděte si jednotlivé soubory a nepotřebné odstraňte. Pamatujte, že by každá další přidaná položka mohla vést k pomalejšímu a pomalejšímu počítači.  

Hlavně žádné spuštění aplikací po startu 

Věděli jste, že výkon vašeho MacBooku ovlivňuje i spuštění aplikací hned po startu počítače? Většina uživatelů nad automatickým spuštěním aplikací jen mávne rukou. Vždyť já to hned zavřu, říkají si. Jenže i to se jistou měrou podílí na pomalém tempu inovativního společníka. Systém totiž reaguje pomaleji, protože v tu samou chvíli běží hromada jiných aplikací, které stejně denně nepoužíváte.  

Proto jděte do “Předvolby systému” a odeberte automatické spouštění aplikací. Výkon notebooku se rázem může výrazně zrychlit.  

Stáhněte si mobilní aplikaci 

I ve světě MacBooků existuje několik paradoxů! Patří k nim to, že za zrychlením počítače může stát stažená aplikace. Člověk by řekl, že stažená aplikace jenom odebere na rychlosti, je to přece jen další věc, která bude Mac zahlcovat. Je třeba však mít na paměti, že není aplikace jako aplikace.  

Dnes existují takové, které mají za úkol pročistit místo na disku a překontrolovat, jestli se někde nenachází malware. Obecně mají optimalizovat výkonnost Macu. 

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce