Podívejte se na změny, které přináší iOS 8.3

Categories: Apple iOS // Tags: , , .

Bře 17, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Minulý týden Apple vydal novou verzi operačního systému iOS 8.2. Tato aktualizace však kromě nové aplikace pro spárování s Apple Watch nepřinesla nic nového. Apple však pracuje na nové významné aktualizaci iOS 8.3. Na to, co je v této aktualizaci nového se podíváme v tomto článku.

Designová změna alb v aplikaci Obrázky

Jedná se o malou změnu. U každého alba v aplikaci obrázky se nyní zobrazí malé ikonky definující účel alba. Takže například u alba videí je kamerka, u naposledy smazaných koš, apod.

Nové emotikony a jejich nové řazení

Tuto novinku Apple přidal již při první beta verzi iOS 8.3. Emotikony získaly nové řazení a protože si Apple uvědomuje, že smajlící se dnes hodně používají, přidal také nějaké nové. Nové řazení si můžete prohlédnout na obrázku níže.

Bezdrátové nastavení CarPlay

CarPlay je v česku nerozšířený, a proto tato novinka nemá pro Čechy příliš význam. V iOS 8.3 můžete spárovat iPhone v nastavení s CarPlay.

Přepínaní mezi rychlostmi sítě

Toto je naopak velice významná novinka, o kterou si hodně uživatelů žádalo a Apple ji konečně přidal. Několik málo šťastlivců tuto možnost mohli získat již při aktualizaci na iOS 8.1, nebylo jich však moc. Nyní však Apple přímo přidává možnost nastavení rychlosti sítě. Dosud bylo možné přepínat pouze mezi sítěmi LTE a 3G. Nyní mezi všemi třemi sítěmi. Ve výsledku to znamená významné šetření baterie. Využití například při používání Messengeru, kdy máte k dispozici nejrychlejší LTE síť, ale k odesílání zpráv ji nepotřebujete a akorát rychleji vybíjí baterii.

Filtrování zpráv

Další novinkou v iOS 8.3 je možnost nastavení filtrování zpráv v aplikaci Zprávy. To znamená, že se Vám v aplikaci Zprávy zobrazí 2 štítky. V jednom se budou zobrazovat všechny SMS zprávy a do druhého budou přicházet zprávy od neznámých čísel. Novinkou je také, že zprávu můžete označit jako spam.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova