Při vývoji Apple Watch Apple dbal na detaily

Categories: Apple Watch // Tags: .

Dub 8, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

O Apple Watch se poslední dobou dozvídáme více a více informací. Víme jak se budou ovládat, jak vypadají, ceny, edice, jak bude vypadat krabička a viděli jsme už i rozbalování.

 Zajímavé informace o Apple Watch

Nyní se k nám však dostávají další zajímavé informace ohledně Apple Watch. V Applu totiž stále zůstalo zapálení pro perfekcionalismus, které do firmy přinesl Steve Jobs. Šéf vývoje uživatelského rozhraní Apple Watch Alan Dye v rozhovoru pro Wired potvrdil, že Apple kladl vysoký důraz na zachování detailů v Apple Watch.  Alan uvedl v rozhovoru „Máme v týmu lidi, kteří jsou super talentovaní a velmi jim záleží na každém detailu. Záleží jim na věcech, které designer v konečné podobně nemusí ani prezentovat, protože jsou nenápadné, ale i přes to jsou velmi důležité“ Některé z těchto detailů jsou někdy až tak nenápadné, že si jich vůbec nemusíte všimnout. Mezi takové detaily patří například ciferník Apple Watch s motýlem, květem, nebo medůzou. Řekli byste, že se jedná o render. To je ovšem omyl. Ve skutečnosti se jedná o obrovské množství série fotek, které byly optimalizovány pro displej hodinek.

Máme v týmu lidi, kteří jsou super talentovaní a velmi jim záleží na každém detailu. Záleží jim na věcech, které designer v konečné podobě nemusí ani prezentovat, protože jsou nenápadné, ale i přes to jsou velmi důležité

Focení ve vyšším rozlišení se Applu vyplatilo

Nejdelší focení probíhalo 285 hodin, během kterých bylo pořízeno okolo 24 000 fotografií s rozlišením 4096 x 3204 megapixelů, což je mnohonásobně vetší rozlišení, než má displej hodinek Apple Watch. Jenom pro srovnání, displej hodinek má rozlišení 390 x 312 pixelů. Focení ve vyšším rozlišení se Applu vyplatilo. Zajistil si tak, že mohl pracovat na detailech a že na hodinkách budou tyto sety vypadat tak, jak mají. Detaily byly uplatněné i při animaci Mickeyho Mouse, kdy Mickey dupne přesně ve chvíli sekundy.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova