Prodeje Maců upadají

Categories: Macbook.

Úno 20, 2020 // By:Redakce // No Comment

Vánoční svátky byly pro mnohé společnosti zásadní. Takřka všechny společnosti očekávaly velké zisky nebo alespoň pokrytí ztrát, k nimž došlo během loňského roku. I společnost Apple očekávala, že dojde k nárůstu zisků. Zejména se očekávalo, že dojde ke zlepšení prodejů MacBooků. Jenže to nenastalo a lze konstatovat, že prodeje Maců nadále upadají.  

Nelze samozřejmě říct, že by se nedařilo společnosti jako takové. To opravdu říct nemůžeme. Přece jen všem ostatním produktům se daří, všechny ostatní produkty jsou pořizovány v hojném množství. Dobře se prodávají jak Apple Watch, tak také Airpods nebo iPhony, iPady. Jediný problém však nastává s prodeji MacBooků, které se neprodávají opravdu dobře. Už několik měsíců se společnosti Apple potýká s upadajícím zájmem o nové notebooky její značky.  

Macy už netáhnou jako dřív 

V nedávné době bylo provedeno rovnou několik zajímavých statistik a analýz, které povídají o tom, že opravdu Macy netáhnou tak, jako tomu bylo dříve. Sice dodávky počítačů obecně vzrostly, ovšem zájem o ně upadá, bohužel.  

Obecně lze říct, že společnostem vyrábějící počítače a notebooky se daří, jen společnost Apple v tomto ohledu stagnuje, ne-li propadá.  

Co bude Apple dělat? 

Samozřejmě to není pro společnost Apple dobrá zpráva. Společnost se však nezastaví nad touto překážkou a hodlá se trhu opět postavit. Letos se mají světu ukázat opravdu skvělé MacBooky, které mají velký potenciál zastavit pokles zájmu o tyto stroje, respektive mají opět nastartovat prodej MacBooků, za nimiž stojí společnost Apple.  

Pokud by se však tak nestalo, pravděpodobně společnost Apple opustí svět počítačů, a to dříve nebo později. Firma se tak nyní musí s touto situací porvat, jinak bude muset odejít z tohoto trhu a zůstane jen na dráže mobilních telefonů a podobných zařízení. 

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce