První benchmarky 12″ MacBooku

Categories: Macbook // Tags: .

Dub 2, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

I přes to, že nový 12″ MacBook s jediným konektorem typu C se ještě nezačal oficiálně prodávat (začne se prodávat až 10. dubna), již včera jsme Vás informovali o prvním unboxingu na youtube tohoto krásného ultratenkého MacBooku.

Nový MacBook s Retina displejem nehraje na výkon, ale na styl

Dnes tu už máme první benchmarky tohoto nového 12″ MacBooku s Retina displejem. Jak již mnozí víte, nový MacBook s Retina displejem nehraje na výkon, ale spíše na styl. Právě to jde i vidět v následujících benchmárcích. Testován byl základní model s 8GB RAM a procesorem Intel M-5Y31 s taktováním 1,1 GHz. Testovány byly dokonce dva stejné typy a výsledky při single-core testu byly naměřeny 1924 a 2044, u multi-core testu pak 4038 a 4475. Při srovnávání s aktuálním MacBookem Air 13″  s procesorem Intel Core i5 s taktováním 1,6 GHz získává okolo 2881 bodů při single-core testu a při multi-core testu získává 5757, takže je o celkem dost výkonnější, než právě nový MacBook s Retina displejem.

Nový MacBook nabízí možnost upgradu procesoru s taktováním 1,2 GHz

Výsledky benchmarků nového MacBooku jsou velice podobné MacBooku Air z roku 2011 s tehdy výkonným procesorem Intel Core i7 s taktováním 1,8 GHz, ovšem grafický výkon bude na novém MacBooku několikanásobně lepší. Je také důležité vzít v úvahu, že vysoké rozlišení je náročnější a více zatíží procesor, v tom případě jsou výsledky ovlivněny a v případě zachování rozlišení MacBooku Air by měly být vyšší. Apple pro svůj nový MacBook nabízí možnost upgradu procesoru s taktováním 1,2 GHz a také větším SSD diskem, který by měl i rychlejší zapisování a čtení.

Měl by nabídnou ještě jeden upgrade a to na procesor s taktováním 1,3 GHz, ovšem ten bude dostupný pouze formou předobjednávek. U těchto vylepšených konfigurací tím pádem budeme moci očekávat lepší výsledky v Benchmarcích. Nový MacBook se začne prodávat 10. dubna a u nás jeho cenovka v základní konfiguraci (tedy s 1,1 GHz procesorem Intel Core M, 8GB RAM a 256 GB SSD) začíná na 39 990,- Kč.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova