První test vodotěsnosti Apple Watch

Categories: Apple Watch // Tags: , .

Dub 27, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Apple tvrdí, že Apple Watch vydrží ve styku s vodou a utvrzuje to certifikace IPX7, díky které by měly hodinky vydržet po dobu 30ti minut v hloubce 1 metru. Zároveň však Apple upozorňuje, že by uživatelé neměli s hodinkami plavat.

Nicméně přežijou, když Vám na ně dopadne proud vody například při umývaní rukou a nebude jim vadit ani déšť. Též se s nimi můžete sprchovat. Někteří se však rozhodli otestovat voděodolnost hodinek v trochu náročnějších podmínkách. Jedním z nich je právě Youtuber FoneFox z Austrálie, který se rozhodl provést obsáhlejší test voděodolnosti Apple Watch.

Na úvod se byl uživatel s hodinkami sprchovat a po rychlé sprše si s nimi dal i kompletní sprchu s mýdlem. Následně hodinky utřel a fungovali absolutně bez problémů. Potvrzuje to tedy dřívější slova Tima Cooka, který tvrdil, že se s hodinkami i sprchuje. Následně hodinky hodili do kýble s vodou, kde je nechali 5 minut.

Voděodolnost je hodně očákáváná

I tento test hodinky bez menšího problému přežili a posledním testem bylo  právě oné plavání s hodinkami v bazéně. Zde nezkušený uživatel i otáčel digitální korunkou pod vodou, což by se nemělo dělat. I přes to však hodinky fungovaly bez menších obtíží. Akorát dotykový displej nefungoval pod vodou, ale to je normální vlastnost displejů.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova