Řemínky Reserve Strap využíjí diagnostický port Apple Watch na napájení

Categories: Apple Watch // Tags: .

Kvě 5, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Lane Musgrawe a John Arrow představili svůj koncept nabíjecího systému Reserve Strap už začátkem března, tehdy však informovali, že se jedná zatím o koncept a do vydání Apple Watch se můžou věci změnit.

Ty se se zahájením prodeje změnily a právě kvůli zakrytému diagnostickému portu uvnitř hodinek se náramek Reserve dočkal úplného redesignu a nyní náramek využívá právě šestipinový port pro nabíjení hodinek. Díky tomu bude řemínek působit přirozeně a nijak nezmění tloušťku hodinek. Předešlý koncept byl totiž postavený na principu, že se bude jednat o dvojítý řemínek, přičemž jedna část se připne do otvorů na vrchu a spodu Apple Watch a druhá část se umístí pod snímače a indukční nabíječku.

Právě tento koncept vyvolal obavy u některých uživatelů, kteří na jednu stranu přivítali zvýšit výdrž baterie Apple Watch, na druhou stranu nebylo jasné, zda bude možné používat hodinky i bez toho, aby byly v kontaktu s pokožkou. Tvůrci už stihli potvrdit, že nová metoda, která využívá diagnostický port opravdu funguje a je možné jej využívat na nabíjení.

Toto přinese mnoho výhod. Kromě toho, že baterie bude mít větší kapacitu, nabíjení bude kratší a navíc eliminuje elementy, které by bránili používání snímači krevního tepu a funkci Taptic Feedback. Náramek stojí 250 dolarů a je dostupný v šedé, bílé a černé variantě.

Podívejte se, jak přidat vlastní řemínek k Apple Watch!

S Apple Watch přišla také povinnost vybrat si z řemínků, které Vám Apple ke svým jablečným hodinkám nabízí. Mnohdy je to však drahá záležitost a někdy se Vám ani nelíbí gumový sportovní náramek dodávaný k Apple Watch Sport.

A tak Vám nezbývá, než si vybrat nějaký drahý další náramek z řady, kterou Apple nabízí. V poslední době se však objevilo i několik řemínků od třetích stran, které nabízejí mnoho nových designů řemínků a řemínky jsou nabízeny za mnohem přívětivější ceny, než ty, které nabízí samotný Apple. Navíc tyto náramky mnohdy nabízí i více funkcí.

Co však dělat, když už nějaký řemínek máte a chtěli byste ho s Apple Watch použít? Cesta tu je, ale má svá omezení. Za prvé si musíte koupit speciální řemínek dodávaný ke střední edici Apple Watch, ten však nepatří mezi nejlevnější. Navíc musí připnutí podporovat Váš řemínek. Možná bude podporován i nějaký levnější.

Byl spuštěn program na výrobu řemínků pro Apple Watch

Apple spustil program Made for Apple Watch. To znamená, že Apple umožní vytvářet doplňky pro hodinky Apple Watch. Společnost vydala příspěvek, ve kterém uvádí pravidla pro výrobu řemínků.

Společnost Apple má také poskytovat výrobcům západky, které slouží, aby se dal řemínek k hodinkám připojit. Společnost varuje, že by hodinky nijak neměli porušovat kontakt mezi kůží a spodkem hodinek, kde se nachází snímače krevního tepu.

Dále uvádí, že západky mají být vyrobeny ze specifického typu silikonu, nylonu nebo nerezavějící ocele. Řemínky nesmí obsahovat mikrofon nebo reproduktor, nabíječku, anténu nebo další přidané senzory krevního tepu.

Levis Hilsenteger z Unbox Therapy zveřejnil video, ve kterém ukazuje, jak je možné k Apple Watch připnout vlastní řemínek, avšak on používá ten dražší dodávaný k Apple Watch. Dále budete potřebovat jen levný šroubováček, který se používá i k rozebrání iPhonu a Macu. Dále trochu zručnosti a samozřejmě Apple Watch. Na postup se můžete podívat na videu pod tímto článkem.

 

Apple Watch
Apple Watch

Objevte skryté fotografie na Apple.com

Na webu Applu čas od času nalezneme skryté fotografie. Už jednou jsme Vám tak ze samotného webu přinesli několik fotografií ve vysokém rozlišení, které můžete využít jako tapetu na Váš Mac, nebo PC. Jinak tomu není ani dnes.

Tyto tapety jsou totiž skryté na webu Applu a tak není jen tak možné je stáhnout. Dnes vám přinášíme dalších 9 fotografií, které naleznete na samotném webu.

Ty se tentokrát vztahují k životnímu prostředí. Apple tyto fotografie na svůj web umístil při příležitosti dne Země. Ty lze použít jako nádherné wallpapery. Věříme, že se vám aspoň jeden zalíbí a použijete jej.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova