Samsung pracuje na konkurenci Face ID. Má se Apple bát?

Categories: Zajímavosti.

Dub 30, 2018 // By:Redakce // No Comment

Konkurenční boje mezi společností Apple a společností Samsung ani zdaleka neutichají. Nyní se totiž potvrdila domněnka, že Samsung pracuje na opravdové konkurenci Face ID. Jak je známo, Face ID je součást poměrně nového i Phonu X, který byl představen vloni na podzim. Jedná se o možnost odemykat mobilní telefon za pomocí svého vlastního obličeje. Face ID dokonale snímá obličej majitele a dokáže ho rozeznat, i když je venku tma či i když má člověk brýle. Je všeobecně známé, že Samsung svůj systém pro rozpoznávání obličeje spustil dříve než jeho konkurent, ovšem nejednalo se o tak „promakanou“ vymoženost, jakou předvedl Apple u svého iPhonu X. Otázkou tedy je, jestli konkurent, na kterém aktuálně Samsung pracuje, bude alespoň na úrovni Face ID.

Když před několika lety Samsung představil své rozpoznávání obličeje, nejednalo se o tak vyšperkované Face ID, jako má Apple. Vlastně se tehdy jednalo jenom o rozpoznávání obličeje během používání kamery.

Samsung se rozhodl Applu konkurovat

Ať už to s počátkem Face ID bylo jakkoliv, je nyní jasné, že Samsung se rozhodl společnosti Apple konkurovat. Nového systému, který by měl rozpoznávat obličej ještě dokonaleji než Face ID, se ujal izraelský startup Mantis Vision. Dodavatelem 3D senzorů má být podle informací firma Namuga. Namuga je bezesporu dobrá volba, protože přece jenom je to firma, která dodává moduly i pro Intel realSense, jež se používají například v noteboocích ASUS nebo HP.

Apple se konkurence nebojí

Ať už Samsung vyhrožuje jakýmkoliv systémem, Apple se nebojí. Svému Face ID věří, protože je to přece jenom jediný způsob ověřování pomocí obličeje. Navíc o zařízeních Apple se široko daleko ví, že jejich systém je mnohem bezpečnější a jen tak ho neoklamete, což se o zařízeních firmy Samsung říct nedá.

Apple však upozornil na to, že v budoucnu budou iPhony převážně s Face ID. Touch ID nemá chuť nijak rozvíjet.

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce