Samsung se opět inspiroval Applem, tentokrát v reklamě

Categories: Ze světa // Tags: .

Kvě 4, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

V pátek Samsung na svém Youtube kanále zveřejnil video „Designing Possible“, ve kterém se korejská firma zaměřuje na zpracování její nynější vlajkové lodě Samsung Galaxy S6 Edge.

Video se Samsungu povedlo a vypadá zajímavě. Avšak při jeho sledování máte pocit, jako byste už něco podobného viděli. A ano, viděli. Samsung totiž nejen že se inspiroval v designu samotného telefonu, ale také ve tvorbě reklamního videa. Vide je totiž až příliš podobné tomu, které jsme mohli vidět jako reklamu na materiály použité u Apple Watch na konferenci v březnu tohoto roku. Tehdy se Apple rozhodl ukázat světu výrobní proces všech třech edic Apple Watch. Tomu od Samsungu se asi nejvíc podobá výrobní proces Apple Watch Edition.

Samozřejmě se snažil zapůsobit různými ukázkami, například jak se zlato nalévá do formy a následně se obrušuje a tak piluje k dokonalosti. V podstatě to samé můžeme vidět i u videa Samsungu ukazující výrobní proces Galaxy S6 Edge. Samsung také vylévá svoji kovovu směs jako Apple, nebo například seřadil obrušovací nástroje stejně, jako Apple své Apple Watch. Celkově je video laděno hodně podobně.

A to ať už hudbou, hlasem, zpracováním, nebo tím, že obě společnosti chtějí ukázat něco ve smyslu: „Samožřejmě, i když jsou si videa v mnohých věcech podobná, stále jde najít rozdíl“. Například video zaměřené na Galaxy S6 Edge je spíše zaměřeno na Samsung, jako na designovou společnost. Zatímco video od Applu je zamšřené na samotné zpracování Apple Watch a jejich výrobní proces, než na společnost samotnou. Na podobné videa se můžete podívat pod tímto článkem.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova