Co se stane, když Siri nazvete Cortanou, nebo Google Now?

Categories: Zajímavosti.

Kvě 5, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Siri jistě všichni známe. Jedná se o inteligetní mobilní asistentku, kterou naleznete na Vašem iPhonu, iPadu, nebo iPodu Touch a nyní už i na Apple Watch. Vyvoláte ji stisknutím a podržením home buttonu (případně digitální korunky).

Siri umožňuje zařízení ovládat pomocí hlasu a například díky ní vytočíte číslo, napíšete poznámku, napíšete smsku, spustíte aplikaci, necháte si zahrát oblíbenou písničku, zeptáte se na počasí a mnoho dalších užitečných věcí. Bohužel v současnosti nepodporuje češtinu ani slovenštinu a tak není u nás tak použitelná, jako například v USA (ve státech podporujících Siri). Siri samozřejmě patří pouze k Applu. K jejím konkurentům patří například Cortana od Microsoftu, nebo Google Now od Googlu. Co však, když používáte více zařízení od různých těchto výrobců?

Může se Vám stát, že například Siri omylem vyslovíte příkaz pro Google Now, nebo Cortanu. Můžete tak například říct „Okay Google“, což je aktivování hlasového asistenta Google Now. Apple je na tuto situaci připraven a naučil Siri být trochu sarkastickou. Na příkaz „Okay Google“ má totiž hned několik odpovědí a jednou z nich je například „Very funny, VAŠE JMÉNO. I mean, not funny „ha-ha,“ but funny. Nebo něco ve smyslu „I think you´ve got the wrong assistant, VAŠE JMÉNO“.

Podobné reakce Siri uměla už dříve, když jste jí řekli „Okay Glass“. Samožřejmě je to jenom taková maličkost a v praxi Vám k ničemu nebude. Nicméně aspoň rychle poznáte, že jste si spletli asistentku a je zde opět vidět preciznost Applu, že i na takovouto „blbost“ myslí. Do budoucna doufáme, že Apple konečně do Siri přidá podporu pro češtinu a slovenštinu. Diktování už nyní funguje v těchto jazycích. Poslední náš článek o Siri, ve kterém jsme Vás informovali o tom, že Apple přešel na úplně nový systém Siri naznačuje, že Apple skutečně na své asistentce pracuje a čeština a slovenština může být rozhodně už brzy k dispozici.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova