Siri se učí mluvit jinými hlasy

Categories: Zajímavosti.

Dub 15, 2021 // By:Redakce // No Comment

Každý, kdo je majitelem produktů se znakem nakousnutého jablka ví, kdo nebo co je to Siri. Tento hlasový pomocník je někým velmi aktivně využívaný, druhým zatracovaný. Pokud patříte do té první skupiny, jistě rádi uslyšíte, že Siri začne měnit svůj hlas, respektive s příchode iOS 14.5 bude mluvit jinými hlasy.  

O této zajímavé novince v minulosti snil nejeden uživatel iPhonu nebo MacBooku. Její starý známý a možná už tak tradiční hlas se oposlouchal a prahlo se po změně. S příchodem aktualizace operačního systému se konečně dočkáte dalších dvou nových podob hlasů, jež budou znít podle vývojářů daleko přirozeněji.  

Dostupné pouze v angličtině 

Co je pro ty, kteří ovládají jen český jazyk, špatnou zprávou, tak to, že nové hlasy Siri budou pouze v angličtině. V jiných jazycích nebudou dostupné. Jestliže však patříte k lidem, kteří mají mobilní telefon v cizím jazyce, budete mít Siri k dispozici i vy.  

Jak již bylo zmíněno, hlas je nastaven tak, aby zněl co nejpřirozeněji. Byl nastaven na co nejvíce neutrální úroveň, aby lahodil uchu co nejvíce lidí. Pokud chcete alespoň zjistit, jak by hlas zněl, i když ho nemáte k dispozici, na internetu je k poslechu mnoho zajímavých a krátkých ukázek.  

Česká Siri není v plánu 

Možná vás v souvislosti s touto novinkou napadlo, jestli není v dohledné době v plánu také česká Siri. Když už se pracuje na lepších hlasech pro anglickou verzi, proč by se nepracovalo na Siri v jiných jazycích?  

Bohužel pro vás nemáme dobrou zprávu. Siri se opravdu nechystá v českém jazyce, naprogramována je ryze v angličtině. Navíc se Apple snaží, aby s tímto hlasovým pomocníkem neměl příliš mnoho práce a její převedení do dalšího jazyka se rozhodně za práci dá považovat. 

Aktuální novinku lze brát pouze za jakousi druhou verzi té stávající, jiných inovací se pravděpodobně nedočkáme. Nebo alespoň ne v nejbližší době. 

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce