Unboxing a benchmarky nového Macbooku

Categories: Macbook // Tags: .

Dub 17, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Nový 12″ Macbook s Retina displejem s jedním konektorem USB typu C se začal prodávat 10.4.2015. V mnoha Apple Storech po celém světě ani nebylo možné si jej prohlédnout a ani objednat.

Nové Macbooky byly totiž opravdu rychle vyprodané. V Česku si jej můžete objednat přes Apple Online Store již nyní, ale počkáte si na ně 4 – 6 týdnů. Nyní si však zákazníci konečně nový Macbook mohou zase koupit, nicméně zásoby jsou opět omezené. V ČR a SR si jej budeme moci koupit od Autorizovaných Přeprodejců za 1 – 2 týdny, možná o něco dříve. V USA má však nový Macbook doma již mnoho šťastlivců.

Macbook v rukou Youtubera Dirn Eposito

Dnes se také nový Macbook dostal do rukou Youtubera Dom Eposito, který okamžitě natočil video s unboxingem nového Macbooku v barvě Space Gray. Nejdřív jej rozbalil a s překvapením zjistil, že získal i samolepky v barvě Space Gray, jako je Macbook. Poté nám autor videa ukazuje, jak se dá nový Macbook jednoduše a rychle nabíjet pomocí externí baterie. Macbook podrobí i několika testům a nakonec zkouší i editaci videa na slabém procesoru Intel Core M.

Editace je poměrně svižná, nicméně když si chcete v editačním programu video přehrát, již se seká a editace začne být nepohodlná. Nakonec tu máme ještě další video z Youtube kanálu DetroitBORG, který také má většinou jako první tyto nové produkty od Applu a podrobně jej recenzuje a podrobuje testům. Ten má nové Macbooky ve všech třech barevných variantách. Videa naleznete níže.

Hydra Dock pro nový Macbook

20.4.2015

Po představení nového 12″ MacBooku s Retina displejem přišla špatná zpráva. MacBook má pouze jeden USB konektor, který má název USB-C. Do USB-C připojíte vše.

Jedna krabička nahradí všechny konektory

Což je nevýhoda například, když máte MacBook na nabíječce a zároveň chcete mít připojenou myš nebo cokoliv jiného přes USB. Na Kickstarteru se objevil projekt, díky kterému pomocí jedné krabičky nahradíte všechny konektory.

Včetně slotu na SD kartu. Cena této redukce je 129 dolarů. Na obrázku můžete vidět všechny typy konektorů, které lze připojit.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova