Víme, jak se budou ovládat Apple Watch!

Categories: Apple Watch // Tags: .

Dub 3, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Apple nám své chytré hodinky Apple Watch představil už minulý rok v září ve Flint Center, nicméně poslední dobou, jak se blíží uvedení Apple Watch na trh se o Apple Watch dozvídáme stále více a více informací.

Včera například byly odhaleny hmotnosti provedení a všechny důležité věci okolo Apple Watch, ohledně kterých jsme Vás informovali v našem článku Víme více o Apple Watch. Nyní se nám však poodkrývájí další věci ohledně Apple Watch a to jsou možnosti ovládání. Máme jich tu přesně 12, tak se na ně pojďme podívat.

Scrolování a zoom

Jelikož je displej hodinek opravdu malý, tak musel Apple vymyslet unikátní způsob ovládání hodinek. Tím je právě korunka na pravé straně Apple Watch, která bude sloužit ke scrolování na obrazovce, nebo například pro zoomování v aplikacích mapy, nebo obrázky. Korunka bude taktéž sloužit pro pohyb na hlavní obrazovce.

Návrat na hlavní obrazovku

Pouhým stlačením digitální korunky se dostanete do hlavní nabídky Apple Watch. Takže to funguje úplně stejně jako na iOS zařízeních a podobně jako home button.

Siri

Pokud stlačíte digitální korunku a chvíli ji podržíte, zapne se siri. Opět podobný způsob, jako na iOS zařízeních. Takže se digitální korunky využívá jako home button.

Změna času

Změna času probíhá dvojitým stiskem digitální korunky, kde se dostanete i k naposledy spuštěné aplikaci.

Možnosti zpřístupnění Asistive touch

Podobně jako na iOS zařízeních i na Apple Watch aktivujete zpřístupnění trojitým stiskem korunky.

Seznam přátel

Stisknutím tlačítka pod korunkou se jednoduše a rychle dostanete na seznam přátel, kde jim můžete například zavolat, nebo poslat zprávu, či náčrtek.

Vypnutí hodinek, ukončení aplikací

Dlouhým stisknutím bočního tlačítka pod digitální korunkou se zobrazí možnost vypnout hodinky.

Uspání a probuzení

Krátkým stisknutím talčítka pod digitální korunkou hodinky uspíte, nebo probudíte.

Apple Pay

Dvojitým stisknutím postranního tlačítka se dostanete k Apple Pay, nicméně Váš iPhone musí být v blízkosti, aby služba mohla fungovat.

Snímek obrazovky

Když stisknete digitální korunku a postranní tlačítko zároveň, sejme se snímek obrazovky. Opět je tu určitá podobnost s iOS zařízeními.

Přejetí a dotyky

Stejně jako na iOS zařízeních bude možné Apple Watch ovládat i dotiky a přejížděním. To budeme moci cpřejíždět například mezi kartami, nebo si prohlížet obsah stránky. To už všichní známe.

Force Touch

Zatlačením na displej aktivujete funkci Force Touch, který funguje jako například pravé tlačítko myši, takže se při zatlačení zobrazí nabídka s více informacemi nebo možnostmi.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova