Jak vyzrát na problémy s nabíjením vašeho MacBooku?

Categories: Macbook.

Pro 2, 2017 // By:Redakce // No Comment

Elegantní design, gepardí rychlost, nádherná a pestrá grafika a nepopsatelně velká výkonnost. Ano, to vše vám nabízí MacBook. Jedná se o krále mezi přenosnými počítači. Můžete jej použít téměř na cokoliv. Při práci, kdy potřebujete zaznamenat důležité informace nebo vytvořit poutavou prezentaci plnou názorných grafů a tabulek.  Dále také při studiu ke zjištění potřebných informací, při cestování k vyhledávání v online jízdních řádech, ale také při hraní her a komunikace skrz virtuální sociální sítě. Opomenout nesmíme také poslech hudby, která při přehrání Macem zní, jako by byla hrána živě přímo před vámi. Zkrátka a jednoduše, MacBook je téměř dokonalý. Proč téměř? Pokud budeme hledat, jednu chybičku přeci jen objevíme. MacBooky mají potíže s nabíjením. Nabíjí se nedostatečně, někdy dokonce vůbec.  Jak tento problém vyřešit a udělat z vašeho Macu vskutku dokonalý?

Zachovejte klid a začněte od základu!

Jistě, zní to poněkud primitivně, ale jedná se o naprostý základ, ve kterém většina z nás selhává. Představme si situaci, kdy dokončujete práci na Macu, začne vám docházet baterie a po zapojení se stav nemění. Rychle tedy uložíte vaše dílo a následně začnete panikařit. Co se to dějě? Jak je možné, že tak drahý a jinak výjimečný produkt selhává v tom nejzákladnějším? Následně drtivá většina utíká do servisu.

Nejprve zkuste zachovat klid, zbytečně se nevztekat a nenervovat. Zjistěte, zda problém nevězí v zásuvce. Je funkční? Máte zapojenu navíc v prodlužovačce? Neselhává ta? Je vše řádně zapojené a zapnuté také ve vašem Macu? Pokud ano, zkuste se držet známého rčení IT specialistů, a váš Mac zkuste vypnout a zapnout.

Rady společnosti

Výše zmíněné rady nepomohly? Pak společnost Apple radí, abyste se nejprve pokusili resetovat baterii nebo SMC. Pokud nepomůže ani to, navštivte autorizovaný servis.

Baterie se resetuje různě, záleží na typu vašeho Macbooku. Pečlivě prostudujte materiály, které jste při koupi obdrželi.  V těch by mělo být dohádatelné, jaký způsobem baterii či SMC systém resetovat.

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce