Ztratil se vám iPhone? Mohou ho najít a vás kontaktovat

Categories: Zajímavosti.

Říj 23, 2017 // By:Redakce // No Comment

Stává se to takřka denně – jdete po ulici, někdo vás přepadne nebo svůj telefon zkrátka někde vytratíte. Můžete sedět v autobusu a může vám telefon vypadnout z kapsy. Mnoho lidé ztrácí telefony, když jsou třeba na nějakém večírku. Ovšem většinou se bohužel telefon nedohledá – jenom někteří mají velké štěstí. Teď se však nebude hrát na štěstí, pokud máte iPhone.

iPhone je telefon, který si doslova podmanil technologický svět. Dnes už ho vlastní velká část obyvatel a není se čemu divit, vždyť právě tento telefon je naprostá revoluce a je naprosto unikátní svou chytrostí – takřka genialitou. Nicméně se společnost Apple má v čem zdokonalovat, a o to se samozřejmě neustále snaží. Například v současné době získává celou řadu patentů, aby klienti a uživatelé iPhonu byli opět o něco spokojenější.

Nové patenty bude moct nyní využít hlavně ve výše zmiňovaných situacích, tedy když svůj iPhone ztratíte, ať už z jakéhokoliv důvodu.

Jak budu moct svůj telefon najít?

Díky novým patentům, které Apple získal, budete moct svůj telefon najít. Patent se totiž vztahuje na kontaktování majitele ztraceného iPhonu. Své zařízení jste do nynějška mohli najít jedině přes iCloud.com, pokud byl samozřejmě mobil zapnutý, ale jestli zloděj mobil vypnul, najednou jste ztratili pojem o svém zařízení. Tento nový patent však funguje trochu jinak. Budete totiž pomocí něj zasílat zprávy na uzamčené zařízení, které má právě zloděj nebo nálezce vašeho telefonu.

Jak je možné toto kontaktování?

Kontaktovat i uzamčený telefon je nyní možné hlavně přes vyplněnou kartu nazvanou „Zdravotní ID“ v aplikaci Zdraví, jež používá v dnešní době snad každý uživatel iPhonu. Můžete ji totiž vyvolat, a to díky „krizové situaci“, kterou tato aplikace schovává. Na internetu už nyní je řada videí, které vám mohou názorně ukázat, jak tato záchrana telefonu probíhá.

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce